Debates par vides problēmām kļūst arvien plašākas un skaļākas, vieni saka ka tās iznīcinās cilvēci, citi domā ka tas ir mārketinga triks, dažiem ir neitrāls viedoklis, kam ticēt?

Man personīgais viedoklis atbalsta vairākumu – nevaru noliegt mežu masu izciršanu, atkritumu salas okeānā un straujās klimata pārmaiņas.

Par pēdējo argumentu, klimata pārmaiņām, ir visvairāk strīdu, galu galā, planēta Zeme uzsilst un atdziest katras pāris simtgades, uzsvars uz ‘’simtgades’’, jo tur arī arguments tiek apgāzts – temperatūra pacēlās vairākus grādus pēdējās desmitgadēs un turpina augt, kas ir netipiski un nedabīgi ātri.

Cīņai par dabas, un mūsu pašu, izdzīvošanu tiek radīti jauni un jauni ieroči. Palīdz dažādi dzīves veidi: vegānisms, veģetārisms, zero vaste (dzīvesveids kas nerada atkritumus). Ir izveidotas arī alternatīvas mums pierastām un ikdienišķām lietām, kā piemēram interneta pārlūks Ekosia – katra lietotāja 45. meklējums iestāda jaunu koku. Šis pārlūks būtu draudzīgāks par pierasto, piemēram, google chrome, pat ja pilnībā neatlīdzinātu patērēto.

Nezinu vai kāds vēlas pārbaudīt vai tā ir taisnība ka aptuveni 2030. gadā sāksies neatgriezeniska ķēde kas novedīs pie mūsu iznīcības, tādēļ, veiciet paši savus meklējumus un izvēlieties citiem draudzīgāko ceļu.

Categories: Dažādi

Leave a Reply

Your email address will not be published.