Gada sākumā piedzīvojām Covid-19 izplatības uzliesmojumu, kas sākās drīz pēc Jaungada svinībām, jo daudzi nespēja atturēties no tuvinieku un draugu apmeklēšanas. Vai šīs scenārijs atkārtosies arī pēc Lieldienām? To redzēsim tuvāko pāris nedēļu laikā. Taču policijas novērojumi liecina – drošības pasākumi brīvdienās pārkāpti divreiz biežāk nekā parasti. Konstatēti arī rupji pārkāpumi – pat nelegāla ballīte ar teju pussimts dalībniekiem.

Šobrīd pandēmijas apstākļos īsti naktsklubi Latvijā darboties nedrīkst. To mēģina izmantot veikli darboņi, kuri ierīko īslaicīgus pagrīdes naktsklubus īrētos dzīvokļos. Vienu no tādiem Rīgas pašvaldības policija nupat atklāja ēkā Mārtiņa ielā. Uz Mārtiņa ielās ēku policisti devās ap vieniem naktī pēc kaimiņu sūdzībām par trokšņošanu mansarda dzīvoklī. Durvis vaļā neviens nevēra, kaut bija dzirdams – dzīvoklī ir vairāki cilvēki.

Kā vēlāk noskaidrojās – dzīvoklī bijuši 47 ballētāji, vecumā no 17 līdz 24 gadiem. Daži mēģināja no policistiem aizbēgt un noslēpties uz jumta, bet tika atrasti.

Minētā dzīvokļa īpašnieki ir Krievijas pilsoņi. Viņi to uz nedēļas nogali caur interneta portālu bija iznomājuši kādam jaunietim, kurš apgalvoja ka uzturēsies tur divatā ar savu meiteni. Taču pēc tam par tirgojis biļetes uz ballīti.

“Ieejas maksa bija noteikta 15 eiro, ko visi cilvēki arī samaksāja. Ņemot vērā “penthouse” cenu “booking.com” 337 eiro, viņa ieņēmumi bija 700 eiro, bet tīrā peļņa – ap 400 eiro. Labs bizness!” sprieda pašvaldības policijas pārstāvis.


Trijās aizvadītajās brīvdienās Valsts policija uzsākusi 857 administratīvā pārkāpuma procesus par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem. Divas trešdaļas no tiem – par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu, atlikušie – par neaizpildītu “Covidpass”, masku nelietošanu un pārkāpumiem tirdzniecības vietās.

“Jāsaka tā, ka atsevišķa sabiedrības daļa nav ņēmusi vērā noteiktos ierobežojumus un pārkāpumu skaits ir dubultojies šajās brīvdienās. Ja vidēji ikdienā uzsākam aptuveni 140 administratīvā pārkāpuma procesus, tad šajās brīvdienās tie ir bijuši tuvu 300,” atzina Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.

Paralēli epidemioloģiskās drošības pasākumu kontrolei, policijai brīvdienās netrūka arī citu darbu. Aizturēti 45 dzērājšoferi un divi, kas pie stūres bija sēdušies, iespējams, narkotisko vielu ietekmē. Notikušas arī vairākas avārijas. Divas no tām diemžēl ar letālām sekām.

AvotsCategories: 112Dažādi

Atvērt

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Iegādājies noslēpumaino kasti ar elektroprecēm. 75% atlaide🔥


This will close in 0 seconds