Pēc Misānes pārstāvju stāstītā, Dānijas prokuratūra patlaban “ar visiem iespējamiem līdzekļiem mēģina panākt, lai Misāni izdotu Dienvidāfrikai”. Ņemot vērā minēto, no 8. februāra Misāne apcietinājuma vietā sāka badastreiku. Tā mērķis ir pievērst uzmanību ES pilsoņu tiesībām, kas aizliedz izdošanu uz trešajām pasaules valstīm.

Situācijas atrisināšanā aktīvi iesaistījusies Latvijas Ārlietu ministrija, kas iepriekš pat uzaicināja Dānijas vēstnieku, lai veiktu demaršu saistībā ar plānoto Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai, pirms ir pabeigtas visas tiesiskās procedūras.

Kamēr valstis un to institūcijas cenšas panākt kompromisu, lai Misāni tomēr varētu tiesāt Latvijā, abu pušu pārstāvji aktīvi cenšas pārliecināt sabiedrību, rīkojot bērnu zīmēšanas konkursus un publicējot emocionālus video.

Iepriekš Misānes aizstāvji informēja, ka, pateicoties biedrības “BērnuDraugi” iniciatīvai, Dānijas karalienei Mārgretei II oficiāli nosūtīti bērnu zīmējumi ar lūgumu apžēlot Misāni.

Bērnu zīmējumi ar tēmu “Kāpēc mana māmiņa man ir mīļa un svarīga” gatavoti, lai “Dānijas karalienei nodotu ziņu, cik katram bērniņam ir svarīga mamma un, ka Kristīne šādi rīkojusies tikai tādēļ, lai pasargātu bērnus no vardarbības un rūpētos par viņu dzīvību un drošību”.

Misāne un bērna tēvs ieslēdz PR 'smago artilēriju'
Foto: Publicitātes attēli

Savukārt bērna tēvs medijiem izsūtījis video, kurā emocionāli izklāstīts, kāpēc bērnam būtu jādzīvo tieši DĀR.

AvotsCategories: DažādiSkandāls

Atvērt

Leave a Reply

Your email address will not be published.