Valsts policija sākusi kriminālprocesu par trešdienas pēcpusdienā notikušo ceļu satiksmes negadījumu Ķengaragā, kurā vieglā automašīna krustojumā sadūrusies ar trolejbusu. Lai arī izmeklēšana turpinās, jau tagad zināms, ka vieglās automašīnas vadītājs bijis alkohola reibumā.

Valsts policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Līna Kaļķe portālam “Delfi” pastāstīja, ka saistībā ar notikušo avāriju sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta 4. daļas. Policijā arī apstiprināja, ka vieglās automašīnas vadītājs bijis alkohola reibumā.

Konkrētā Krimināllikuma norma paredz kriminālatbildību par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz desmit gadiem.

Valsts policijā arī norādīja, ka kopumā negadījumā cietuši septiņi cilvēki – seši cietušie nogādāti medicīnas iestādē, bet viens no hospitalizācijas atteicies.

AvotsCategories: 112

Atvērt

Leave a Reply

Your email address will not be published.