Tradicionālā sabiedrības uzbūve – sievietes kā smalkie skaista objekti, mājas aprūpētājas un bērnu audzinātājas, vīrieši kā karotāji, sargātāji un valdnieki, stiprais dzimums.

Bet, 21. gadsimtā?

Laiki mainās un tagad līdz ar to ir mainījusies arī publikas attieksme.

Vīriešiem vairs nav noteicošā loma ģimenē, nedz arī sabiedrībā, ja nekaista dažas arābu valstis, kurās sieviešu maz nozīmībai ir reliģiskas saknes, sievietes iegūst arvien vairāk tiesību. Joprojām ir problēmas dažos aspektos, kā, piemēram, dažās darbavietās sievietēm maksā mazāk, un bieži meitenes nesaņem pelnīto respektu.

Bet pārsteidzošā kārtā – sievietes nav vienīgās kas cieš. Un es nedomāju LGBT. Hetero orientācijas vīrieši cieš no seksisma. Kā? Ņemot vērā mūsu pagātni, vīriešiem ir uzlikti augsti standarti – viņi nedrīkst raudāt vai izrādīt vājību, kur nu vēl uzvilkt kleitu, zēns tiks automātiski uzskatīts par vārguli un būs atstumtais. Un neaizmirsīsim par muļķīgo uzskatu ka vīrieši nevar ciest no seksuālas varmācības.

Mēs esam gājuši tālu ceļu, bet vēl tāls ceļš ejams, un varbūt kādu dienu, nevienam nebūs jājūtas neērti par to, kas viņi ir un par to, kā jūtas.

Categories: Dažādi

Leave a Reply

Your email address will not be published.