Mūsdienās robotika nav sveša lieta, jau ar vien vairāk mēs varam sastapties ar robotizētām ierīcēm mūsu ikdienā.

Roboti ir automatizētas ierīces, kuras daudzas darbības izdara tavā vietā. Lai robots darbotos perfekti ir jāsastāda perfekta programma, ja kļūdīsies Tu rakstot programmu, kļūdīsies robots veicot uzdevumu.

Skolās ir iespēja apmeklēt robotikas pulciņus, kuros izmantojot vieglas tehnoloģijas un līdzīgus Lego klucīšus var uztaisīt savu robotu. Izmantojot programmu var likt izveidotajam robotam kustināt riteņus, locītavas, tas ir atkarīgs kuras elektrizētas lietas pievieno savam robotam.

Mūsdienās notiek robotu cīņas, kurās novieto divus robotus viens otram pretī un cīnās, kurš kuru izstums ārā no ringa. Sākt nodarboties ar robotiku var jebkurš interesants, ir nepieciešams nelielas zināšanas programmēšanā un iegādāties komplektu, lai uzbūvētu savu robotu.

Protams var doties mācīties robotiku augstākās līmeņa skolās, piemēram, studiju gaitā līdzās teorētiskajām zināšanām studenti iegūst praktisku pieredzi rūpniecisko robotu “Kawasaki”, “Kuka”, „ABB” un „Universal Robots” izmantošanā. Lai apgūtu autonomās robotikas principus tiek izmantoti humanoīdie roboti „NAO”, mobilie roboti “Khepera IV” un „Koala”.
Robotika ir mūsu nākotne, par to nav jautājumu.

Categories: Dažādi

Uzzināt vairāk

Leave a Reply

Your email address will not be published.