“Ir tava kārta. 15 minūtes un nekādas aizkavēšanas,” viens no apsūdzētajiem esot teicis katram no vīriešiem.

Iepriekš tiesā upure bija sacījusi, ka viņa atceroties ļoti maz no notikušā, bet viens no vīriešiem esot vicinājis ieroci. Visi apsūdzētie izvirzītās apsūdzības noliedza, taču viena vīrieša DNS tika atrasts meitenes apakšveļā.

Tiesa nolēma, ka upure “nezināja, ko viņa darīja un nedarīja, un līdz ar to nebija spējīga piekrist vai atteikties no seksuālajiem attiecībām, kurās ar viņu stājās lielākā daļa apsūdzēto”.

Tika piebilsts, ka apsūdzētie “bija spējīgi veikt seksuāla rakstura darbības, neizmantojot jebkādu vardarbību vai iebiedēšanu”.

Tiesa upurei piešķīra 12 000 eiro kompensāciju par pārdzīvoto uzbrukumu, kas tika aprakstīts kā “ārkārtīgi smags un īpaši pazemojošs”.

Tiesneši bijuši pārsteigti par prokuroru lēmumu mainīt apsūdzības no seksuālas vardarbības uz seksuālu uzbrukumu. Viņi neesot redzējuši pamatojumu smagākās – uzbrukuma – apsūdzības izvirzīšanai.

Šobrīd Spānijā tiek pārskatīti likumi, lai nolemtu, vai izvarošanas gadījumos lietu var balstīt tikai uz sievietes skaidru piekrišanu stāties seksuālās attiecībās.

Pēdējo gadu laikā vairākas Eiropas valstis mainījušas savus likumus, lai izvarošanu definētu kā seksuālas attiecības, kam nav sniegta piekrišana.

AvotsCategories: DažādiPasaulē

Atvērt

Leave a Reply

Your email address will not be published.