Nākamajā dienā pēc pasākuma cietušā māsa saņēmusi zvanu, ka neviens nezina, kur ir viņas brālis. Viņa mobilais telefons un virsjaka rīta pusē atrasta viesu namā, bet pats ir pazudis, viesiem apgalvojot, ka pēdējo reizi manīts ap pl.3.30 naktī, teikts paziņojumā.

Par bezvēsts pazudušu cilvēku Siguldas pašvaldības policijai ziņots svētdienas pēcpusdienā un uzsākta tuvākās apkārtnes pārmeklēšana. Meklēšanā iesaistījušies ap 200 brīvprātīgo, meklējot 28 gadus veco jaunieti visu svētdienas nakti, un netālu no viesu nama kādas mājas pagalmā pēc  ~30h pazušanas pirmdienas rītā atraduši viņu, ar smagiem miesas bojājumiem guļam zemē mirušu.

Ģimene ir izmisumā par notikušo traģēdiju – ne vien par faktu, ka vecākiem jāapglabā savs dēls, kam visa dzīve vēl varēja būt priekšā, bet arī par šī brīža izmeklēšanas kūtro notikumu gaitu no Siguldas iecirkņa valsts policijas puses. Valsts policijas vilcināšanās ar liecinieku pratināšanu un pierādījumu vākšanu, mistiskie pazušanas apstākļi un konfliktā iesaistīto personu amati liek nojaust, ka notiek “sistēmas” darbinieku savstarpēja piesegšana iespējamā atkārtotā noziegumā pret jauno cilvēku vēlāk tajā pašā naktī. Kā rezultātā visdrīzāk jaunietis kritiskā veselības stāvoklī, bez virsdrēbēm bijis spiests bēgt no varmākām nakts melnumā un aukstumā nepazīstamā vietā. Ekspertīzes slēdziens – smagi miesas bojājumi, tai skaitā, lauzts deguns, sasista seja un sasitumi uz ķermeņa. Nāve iestājusies nosalstot, kas šajos laikapstākļos nevienam nav pārsteigums.

Jebkurš, kam ir kāda liecība, ir ko aizdomīgu redzējis, dzirdējis šajā apkārtnē aizvadītajā sestdienas naktī, lūgums uzmeklēt radiniekus vai vērsties valsts policijā, kurai diemžēl bojāgājušā piederīgie izsaka dziļu neuzticību – tā vietā, lai pildītu savus tiešos pienākumus glābt un palīdzēt cilvēkiem, rādās, ka puisis ne vien neticis aizsargāts, bet pats kritis par upuri valsts iekārtas dienestos strādājošiem noziedzniekiem, paziņojumu noslēdz piederīgie.


Categories: 112

Atvērt

Leave a Reply

Your email address will not be published.