Nedzirdēts vārds? Montesori nav sarežģīts zinātnes termins, bet gan skolu sistēma, kas piedāvā mazliet vairāk kā esam pieraduši, proti, bērni tiek mācīti ar citiem līdzekļiem jau no bērnudārza. Ja godīgi, apmeklējot sākumskolu tepat Latvijā, precīzāk, Rīgā, Juglā, biju šokā – turpat ar viņiem kopā mācījās puisēns no bērnudārza, kurš bija īpaši apdāvināts, un 4. klases skolēns varēja paskaidrot Pitagora teorēmu (formula, izmantota lai, zinot 2malu garumus, aprēķinātu trešās taisnstūra malas lielumu), mūsu publiskajās skolās to nepiemin ātrāk par 7. klasi!

Veidotāja, no kuras uzvārda arī ņemts nosaukums, ideju piepildīja jau pagājušajā gadsimtā, tomēr pasaule šo apbrīnojamo sistēmu patiesi iepazīt sāk tikai tagad un arī Latvijā pagaidām ir pieejama pikai pirmsskolas izglītības programma un sākumskola, bet Montesori skolēni skolu pabeidz pamatskolā, kuras programmā ir iekļauta arī vidusskola.

Šī sistēma paver pavisam jaunas durvis, bērns tiek attīstīts plašāk un ar brīvāku izvēli, kā arī ar lielākām iespējām dziļāk mācīties to kas piesaista jau mazotnēnevis tikai pēc pamatskolas pabeigšanas.

Lai arī Montesori lielākajai daļai cilvēku vēl ir jāizprot, ir cerība ka mūsu bērniem šī iespēja pavērsies drīz.

Categories: Dažādi

Leave a Reply

Your email address will not be published.