Šovasar visu pasauli ir šokējušas ziņas par briesmīgajiem mežu ugunsgrēkiem, no kuriem viens jau mēnešiem ilgi posta vienu no lielākajiem pasaules mežiem kurš atrodas Sibīrijā un ir iekļāvis trešo lielāko Krievijas pilsētu Krasnojarsku toksiskos dūmos.

Attiecīgā reģiona gubernators, Aleksandrs Uss, izteicies ka, mežu apdzēšana būtu ‘’bezjēdzīga un, iespējams, pat kaitīga’’. Dažas dienas vēlāk prezidents Vladimirs Putins nosūtīja Krievijas armiju uz notikuma vietu, un pat ASV prezidents Donalds Trumps piedāvājis atbalstu cīņai ar postošajām liesmām. Pēc abu valstu vadītāju iesaistīšanās arī Uss ir pievērsies postījumu novēršanai.

Potenciāli lielākais Sibīrijā piedzīvotais ugunsgrēks ir rezultāts netipiski karstajai vasarai, vietām temperatūra pārsniedza pēdējos 30 gados reģistrēto normu par 6 grādiem pēc Celsija skalas, kopā ar sausajiem laikapstākļiem, uguns draudi bija pietiekami lieli, lai nodegtu vairāk kā 7 miljoni hektāru Sibīrijas savvaļas vien 2 mēnešu laikā, kopš šī gada sākuma liesmām zaudēti 13 miljoni hektāru, šī teritorija pārsniedz Grieķijas izmērus.

Darbinieki no uguns novērošanas centriem saka, ka šī ir lielākā traģēdija ko gadījies piedzīvot vairāk kā 20 darba gadu laikā, ugunsgrēku neesot daudz, bet tie nosedz lielu teritoriju. Strādnieki apliecina, ka Krasnojarskā vairs nav ko elpot un piemetina, ka dūmi jau esot sasnieguši Urālu kalnus.

Categories: Dažādi

Leave a Reply

Your email address will not be published.