Jaunu meža ugunsgrēku rekordskaitli, gandrīz 73 tūkstošus reģistrāciju, sasnieguši Amazones lietusmeži – viena no bagātīgākajām ekosistēmām uz planētas Zeme. Dūmi ne tikai redzami no kosmosa, bet arī sasnieguši un aptumšojuši Brazīlijas pilsētu Sao Paulo, kas atrodas gandrīz 2750 km attālumā no vietas kur plosās liesmas.

Lai arī lielā karstuma dēļ šad tad mežos izceļas ugunsgrēki, tomēr lielā mitruma dēļ tie ir reti un neilgi un nekad tik postoši kā šovasar, par iemeslu uzskatāms fakts, ka šomēnes katru dienu temperatūra pārsniedza vidējo normu.

Sakarā ar bezdarbību pret liesmām, kas var posoši ietekmēt lietusmežu nākotni, tiek vainots Brazīlijas labās rokas prezidents Džairs Bolsonaro, kurš ir gatavs kaitēt lietusmežiem, lai atbalstītu mežstrādniekus, fermerus un raktuvju strādniekus, kas viņu ievēlēja.

Lai atbalstītu cīņu pret negantajiem ugunsgrēkiem, Vācija un Norvēģija ir ziedojuši materiālus ieguldījumus, kā arī Eiropa ir saņēmusi telefona zvanus, kas lūdz pārtraukt tirdzniecības sadarbību ne tikai ar Brazīliju, bet arī ar vairākām citām Dienvidamerikas valstīm, ja drīzumā netiks uzsākti liesmu apturēšanai nepieciešamie pasākumi.

Categories: Dažādi

Leave a Reply

Your email address will not be published.