Noteikti katrs ir dzirdējis tādu jēdzienu kā mākslīgais intelekts. Mākslīgais intelekts ir bieži sastopams mūsdienās, mūsu telefonos, apkalpošanas vietās.

Kas tad vispār ir tāds mākslīgais intelekts ? Mākslīgais intelekts ir sistēma vai programma, kas imitējot cilvēka smadzeņu darbību mēģina atrisināt doto problēmu. Mākslīgais intelekts ir vajadzīgs darba vietās, kur cilvēki nevēlas strādāt, tas var būt ēdienu uzņēmumos, tur mākslīgais intelekts ir ieprogrammēts uzdot jautājumus klientam.

Jautājumi, kurus uzdod mākslīgais intelekts var būt parasti paplašināti teikumi, piemēram, “ Sveiki, kādu ēdienu vēlaties ? “ un “ Kur to nogādāt ? “.

Pētnieks Raivis Skadiņš norāda to, ka ir divu veidu mākslīgie intelekti. Viens to tiem ir vienkārša sistēma, kurā cilvēks ir iemācījis apkalpot klientus, minēts augstāk kā piemērs par ēdiena uzņēmumu. Otrs veids ir situācija, kurā mākslīgais intelekts ir ieprogrammēts domāt pašam, piemēram, mākslīgais intelekts sacenties ar šaha spēlē ar šaha lietpratēju un pārliecinoši ieguvis uzvaru, tas norāda, ka mākslīgais intelekts ir gudrāks par jebkuru gudrāko cilvēku.

Protams, ka šādā gadījumā rodas bažas par darbavietu zudumu, jo jau tagad bieži var manīt klientu apkalpošanas vietās tērzēšanas botus. Kā norāda pētnieks, nav pamata uztraukumam, jo rodas jaunas darba vietas, piemēram, botu pieskatītājs, kas veic botuapkopi un palīdz botiem, jeb mākslīgajiem intelektiem attīstīties.

Mākslīgais intelekts palīdz uzņēmumiem aizpildīt darba vietas, kuras cilvēkiem netīk darīt, kā arī ar katru dienu turpina attīstīties.

Categories: Dažādi

Leave a Reply

Your email address will not be published.