Tuvojoties pirmajam septembrim, arvien aktuālākas kļūst sarunas par skolu un tās sistēmu. Visiem zināms ka cilvēkiem mēdz būt pretenzijas pret visu, un skola nav izņēmums, īpaši jauniešu vidū. Tomēr, vai mūsu situācija ir tik slikta, vai varbūt tieši jāuztraucas vairāk?

Šobrīd pasaulē liels paraugs ir tādas valstis kā ASV un Japāna, un, ja šajā ziņā neesat informēti, jūs varētu būt šokā par to, cik striktas ir skolas šajās valstīs. Piemēram, ja Latvijā 4, lai arī slikta atzīme, tiek uzskatīta par sekmīgu, ASV par mazāk kā 60% no maksimālā rezultāta iegūšanu, skolēns saņem F, kas ir nesekmīga atzīme.

Vēl liels pārsteigums varētu būt skolēnu uzcītība dažās Āzijas valstīs, vai jūs ticētu, ja kāds teiktu, ka ir skolēni, kas pēc 8 stundām pavadītām skolas solā, dodas mājās un mācās vēl 8 stundas? Tā rezultātā viņi 2/3 savas darba dienas pavada mācoties un 1/3 guļot.

Tie ir tikai 2 piemēri, bet, manuprāt, ideja ir skaidra – vienmēr var būt sliktāk, un galu galā, skola dod ne tikai vēlus, stresa pilnus vakarus, bet arī pieredzi un zināšanas, turklāt, pat tas ko nākotnē neizmantos, vienalga vingrina smadzenes.

Veiksmīgu 2019/2020 m.g.!!!

Categories: Dažādi

Leave a Reply

Your email address will not be published.