Jebkuram uzņēmumam nepieciešama grāmatvedība, atliek tikai izvēlēties pareizo risinājumu – algot grāmatvedi – štata darbinieku, nolīgt konkrētu grāmatvedi kā ārpakalpojumu sniedzēju vai vienoties ar grāmatvedības uzņēmumu.

Grāmatvedības uzņēmumi Latvijā ir dažādi – gan tādi, kam ir daži pakalpojumi un palīdz vairāk konkrētu tipu uzņēmumiem, bet ir arī piedāvājumi ar plašu pakalpojumu klāstu. Kādi ir šie pakalpojumi?

Grāmatvedības pakalpojumi

Grāmatvedības kompānijas mēdz piedāvāt pakalpojumus dažādiem potenciāliem klientiem – sākot no fiziskām personām, pašnodarbinātām personām, turpinot ar dažādu veidu uzņēmumiem – SIA, akciju sabiedrībām, korporācijām, uzņēmumu tīkliem ar saistītiem uzņēmumiem, filiālēm.

Daži grāmatvedības uzņēmumi specializējas konkrētās industrijās – finanses, tirdzniecība, eksporta uzņēmumi, jo tajās ir gūta liela pieredze, pārzina svarīgas industrijas nianses un jūtas droši darbā ar industrijas pārstāvjiem.

Pilna un daļēja grāmatvedība

Pilnas grāmatvedības pakalpojumā parasti iekļaujas visi tie pakalpojumi, kas kaut kādā veidā saistās ar grāmatvedību – dokumentu apstrāde, grāmatošana, grāmatvedības sistēmas izveide, tehnoloģisko rīku ieviešana, VID atskaišu sagatavošana un iesniegšana, operatīvo finanšu pārskatu sagatavošana, statistikas, bilances, debeta-kredīta un citas atskaites, gada pārskata sagatavošana.

Daļēja grāmatvedības pakalpojuma ietvaros, kā par to liecina nosaukums, tiek darīts kaut kas konkrēts. Piemēram, uzņēmumā ir grāmatvedis, kas veic konkrētus pienākumus, bet viņa kapacitāte neļauj paveikt visu, tāpēc daļa no pienākumiem tiek uzticēta grāmatvedības uzņēmumam.

Nodokļu konsultācijas

Nodokļi bieži vien var būt gan uzņēmuma problēma, gan arī iespēja. Lielākā daļa uzņēmumu neizmanto visas nodokļu iespējas, gluži vienkārši nepārzinot dažādu nodokļu nianses. Pat vismazākiem uzņēmumiem noder nodokļu konsultācijas, lai saprastu, vai nodokļu politika uzņēmumā ir optimāla patreizējam uzņēmuma stāvoklim un vai no tās tiek gūts maksimāls labums uzņēmuma darbotiesspējai. Daudz grāmatvedības uzņēmumi piedāvā nodokļu konsultācijas.

Auditēšana

Daudzi grāmatvedības uzņēmumi piedāvā arī dažādus auditēšanas papildus pakalpojumus, kas noder gan kā iekšējās kontroles mehānisms, gan atskaites īpašniekiem, partneriem. Pastāv dažādi auditu veidi – iekšējā revīzija/audits, pārskatu sagatavošana, individuālas revīzijas un citi.

Uzņēmumu dibināšana

Uzņēmuma dibināšanas dokumentu izstrādāšana un sagatavošana, uzņēmuma reģistrēšana Uzņēmumu reģistrā (UR) un Valsts ieņēmumu dienestā (VID), grozījumi, izmaiņas dibināšanas dokumentos, to sagatavošana un iesniegšana, konsultācijas jautājumos, saistītos ar reģistrāciju arī ir pakalpojumi, ko spēj piedāvāt grāmatvedības uzņēmumi.

Konsultācijas

Arī dažāda rakstura konsultācijas, kas saistītas ar grāmatvedību un finansēm, ir neatņemama grāmatvedības uzņēmuma pakalpojumu sastāvdaļa – darbinieku darba algas jautājumi, darba attiecību formas, nodokļu ieteikumi, dažādu grāmatvedības un finansu sistēmu konsultācijas, tehnoloģisko rīku konsultācijas un ieviešana uzņēmuma darbībā.

Categories: Dažādi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Iegādājies noslēpumaino kasti ar elektroprecēm. 75% atlaide🔥


This will close in 0 seconds