8 bojāgājušie 

Sākotnēji ziņots, ka ugunsgrēkā ēkas degošajā stāvā atrasti 7 bojāgājuši cilvēki, bet vēlāk VUGD pārstāve Agrita Vītola Latvijas Radio pastāstīja, ka atrasts vēl viens bojāgājušais.

Vēl deviņi cilvēki ir nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, bet evakuēti 20 cilvēki.

NMPD pārstāve Ilze Bukša pastāstīja, ka slimnīcās nogādāti seši cilvēki, kuri ir vidēji smagā stāvoklī, bet pie samaņas. Notikuma vietā apskatīti vēl divi cilvēki, bet nav bijis nepieciešams viņus hospitalizēt.

Ugunsgrēks hostelī

Degošā ēka ir valsts īpašums, ugunsgrēks notiek hosteļa telpās, un vairums iesaistīto ir ārzemnieki, paziņoja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par”).

Cilvēku glābšanā un ugunsgrēka dzēšanā piesaistīti papildus VUGD un citu operatīvo dienestu resursi. Notikuma vietā strādā 53 ugunsdzēsēji-glābēji.

Notikušā aculieciniece Viktorija LTV apliecināja, ka ugunsgrēks izcēlies hostelī, kurā varētu būt bijuši vairāki desmiti cilvēku. Viņa pastāstīja, ka dzirdējusi sprādzienu. Pirms tam hostelī esot noticis iemītnieku konflikts.

Turpinās dzēšana; ierobežota satiksme 

Ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās, un uguns vēl nav lokalizēts. Uguns vēl izplatās pa jumts konstrukcijām un siltinājumu. Aptuvenā degšanas platība ir 140 kvadrātmetri. Pašlaik nav ziņu par bīstamību liesmām izplatīties uz blakus ēkām.

VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks Jānis Grīnbergs LTV atklāja, ka notikuma vietā durvis bija dzelzs ar koda atslēgu un glābējiem bija problēma tikt tur iekšā.

Satiksme būs ierobežota vēl vismaz līdz plkst.9, lēsa VUGD.

“Rīgas satiksme” informēja, ka ierobežotās satiksmes dēļ 15.trolejbuss virzienā uz centru brauc līdz Gogoļa/Turgēņeva krustojumam, tad tiek novirzīts pa Turgēņeva ielu uz Gaiziņa ielu un tālāk atpakaļ uz Višķu, tiek izlaistas vairākas pieturvietas. Trolejbusi, kas aprīkoti ar dīzeļģeneratoru, un autobusi pēc iespējas tiek novirzīti pa A.Čaka ielu. 17. trolejbuss kursē līdz “Brīvības piemineklis” un atpakaļ uz Purvciemu.