Martas vecāki atklāj, ka meietenes uzturs līdz pat astoņpadsimt mēnešu vecumam ir bijis atbilstošs pieņemtajiem priekšrakstiem, taču ar laiku meitene atteikusies ēst jebko, kas nav apgrauzdēta maize ar sviestu un čipsi. Meitene neesot bijusi spējīga apēst neko citu pat svētku reizēs – vecāki atklāj, ka ciemos devušies ar līdzi iesaiņotām baltmaizes šķēlēm un čipsiem.

Psihiskās veselības speciālisti norāda, ka riebumu pret citu pārtiku meitenei radījusi pārtikas neofobija – stāvoklis, kurā bērnam paniskas bailes izraisa doma par jauna ēdiena izmēģināšanu. Šāda reakcija bieži ir sastopama arī dzīvnieku pasaulē – tas ir veids, kā pasargāt sevi no potenciāli indīgiem pārtikas avotiem.

Meitenes vecāki esot uzskatījuši, ka ar laiku šī problēma mazināsies un pazudīs pati no sevis, taču tā nav noticis. Ārstēt fobiju Martai nu palīdz hipnoze – pēc pirmās sesijas meitene esot piekritusi pamēģināt picas maliņu. Mēneša laikā meitene ir izmēģinājusi vairāk nekā 50 jaunus ēdienus un pamazām dažādo savu uzturu.

“Man joprojām garšo apgrauzdēta maize, taču labprāt ēdu arī makaronus un vistas plācenīšus,” žurnālistiem stāstījusi desmitgadīgā meitene.Categories: DažādiPasaulē

Atvērt

Leave a Reply

Your email address will not be published.