Algoritmika ir sastopama datoru speciālistu darbā, bez algoritmikas nevarētu uzprogrammēt programmu. Šajā rakstā nedaudz vairāk par algoritmiem.

Algoritms ir apraksts kādas problēmas risināšanai. Ja esi gatavojis kādreiz kādu ēdienu, zini, ka vispirms ir jāsagatavo sastāvdaļas. Jāsagatavo pareizie mēri, vielu daudzumi un jāsāk cept. Ja būsi piemirsis kādu sastāvdaļu tad ēdiens nebūs vairs gards un noteikti viss noteikti jāsāk no sākuma vai jāatmet ar roku.

Tieši šādi līdzīgi procesi notiek arī programmēšanā – secīgu darbību rezultātā tiek panākts vēlamais iznākums. Pareizo soļu noteikšana, secīga un pilnīga to izpilde, kā arī mācīšanās no kļūdām ir algoritma izveides process.Lai datori spētu pildīt algoritmiskas funkcijas, tām jābūt definētām “programmas” formā.

Programma ir rakstīta programmēšanas valodā, un process algoritma pārveidošanai programmā tiek saukts par programmēšanu. Lai izpildītu kādu procesu datorā, noteikti ir svarīgi uzrakstīt algoritmu kā process tiks veikts. Tālāk izmantot programmēšanas valodu, lai pārveidotu algoritmu programmā, pēc kā lietot programmu datorā.

Tas bija tikai neliels ieskats algoritmikā, šī tēma ir ļoti plašā un liela. Par šo detalizētāk mācās programmētāji

Categories: Dažādi

Uzzināt vairāk

Leave a Reply

Your email address will not be published.