1. Grāmatas, izglītošanās

Kad finanses šķietami ļauj, daudzi iztērē salīdzinoši lielas summas dažādu grāmatu un izglītības materiālu, kursu iegādei. Tikpat bieži izrādās, ka tas viss nemaz nav izlasīts vai apgūts vai labākajā gadījumā nekādi izmantots praksē. Mūsdienu informatīvajā telpā ir ļoti daudz iespēju iegūt informāciju bez maksas, bet par grāmatām runājot, vienmēr ir iespēja apmeklēt bibliotēkas, tajās noteikti var atrast sev nepieciešamo, arī pēdējo gadu veikumus.

2. Uzkodas

Apmeklējot dažādus pasākumus, izbraucot kaut kur, mēdzam nodrošināties ar uzkodu kalniem, kas mums “palīdz izdzīvot”. Nerunājot par klasisko popkornu un gāzēto dzērienu kino apmeklējuma laikā. Tomēr šie našķi, ar nosacījumu, ka uzturs kopumā ir kvalitatīvs, ir nekas vairāk par vienkāršu atkarību. Atkarība no uzkodām, saldumiem, kaut kā garšīga ir tik spēcīga, ka mēdz pārnesties arī uz mājām. Ja nu tomēr nevar no tā atteikties, mēģini apmānīt sevi – pagatavo uzkodas no mājās esošiem dārzeņiem un augļiem, nebūs jāpērk stipri dārgāki našķi.

3. Mobilais internets

Padomā labi, kur izmanto internetu telefonā. Pārsvarā gadījumu atbilde būs mājās un darbā un, visicamāk, šajā lokācijās būs pieejams WiFi internets. Tad kāpēc gan maksāt par neierobežotu internetu lielas ikmēneša summas, ja var to nedarīt, izvēloties ekonomisku interneta tarifa plānu. Veicot šo izmaiņu dzīvē, izdarīsi labu arī sev – velti laiku, kas rodas pārbraucienos uz/no darbu un mājām, lai palasītu vai vienkārši padomātu un atpūstos no gadžetiem.

4. Pārāk daudz apģērba

Viegli aizrauties un iegādāties pārāk daudz apģērba, ja finanses to atļauj. Protams, ja strādā birojā, daudz kontaktējies ar cilvēkiem, klientiem, būtu vērtīgi uzturēt savu garderobi. Tomēr izvērtē, vai ir nepieciešami 10 pāri apavu, 8 gandrīz identiskas kleitas vai krekli vīriešiem un vēl visas tās rotaslietas. It sevišķi, ja izmanto to vienu reizi gadā.

5. Investē kvalitatīvās lietās

Dažreiz labāk iztērēt desmit eiro, lai ietaupītu simtus. Ja esi iegādājies kvalitatīvu preci, parūpējies par to. Auto ir jākopj, nedrīkst ielaist dažādas kaites, jo beigās tas var izvērsties ļoti dārgā remontā. Ja esi iegādājies kvalitatīvus apavus, ziemas zābakus, nenoslinko un parūpējies par to kopšanu, lai tie kalpotu ilgāk. Tieši tas pats attiecas uz jebko citu, ko var uzturēt rīcībspējīgā kārtībā, kopjot un savlaicīgi pielabojot – datortehnika, sadzīves tehnika, sporta inventārs un tamlīdzīgi.

6. Pārmērīgs ierīču daudzums

Šobrīd ļoti aktuāla tēma – cilvēki mēdz apaugt ar nenormāli lielu dažādu ierīču skaitu, ko beigās neizmanto nemaz vai reti. Kuram gan nav nācies dzirdēt stāstus par sporta pulksteņu īpašniekiem, kuri ir jau sen aizmirsuši, ka viņiem tāds ir dziļi plauktā aizmirsts. Šodien gadžetu ir ļoti daudz un praktiski jebkurai dzīves situācijai.

Jā, tie atvieglo dzīvi, jā, tie ir noderīgi, bet vai tiešām visi tie ir nepieciešami. Katram pirms kāda pirkuma veikšanas ir jāizvērtē, cik daudz es konkrēto tehnoloģisko brīnumu izmantošu. Tas pats attiecas arī tālruņa aplikācijām – vai tiešām nepieciešama Endomondo maksas versija, ja skriešana ir jaunā gada apņemšanās, kas visticamāk februārī jau ir beigusies.

7. Jaungada apņemšanās izdevumi

Paturpinot tēmu par Jaunā gada apņemšanās izdevumiem – gada plānotāji, sporta klubu abonementi, sporta ierīces un aprīkojums (jo no jaunā gada beidzot sākšu sportot!). Jāatceras, ka apņemšanās var sākt realizēt arī bez papildus izdevumiem, pirmiem pāris krosiņiem var iziet vecās sporta biksēs un vēl neizmestos sporta apavos un, ja skriešana iepatiksies, jau var izvērtēt jauna inventāra iegādi. Gada plānotājs – ja esi jau 2 gadus tādu iegādājies, bet beigās tāpat plānošanu veic telefonā vai datorā bezmaksas programmā, pārdomā vai ir nepieciešamība tādam tēriņam arī šogad.

Šie ir daži vienkārši padomi, ja ir nepieciešamība ietaupīt ilgtermiņā un lai pēc iespējas ātrāk būtu iespēja pietuvoties tam dzīves līmenim, kad nav katru mēnesi jādomā, kā vēl atlikt kādu papildus summu pēc visu ikmēneša un kredīta maksājumu nomaksas.

Categories: Dažādi

.

Leave a Reply

Your email address will not be published.